Zamojskie Edu Targi 2018

IV edycja Edu Targów w Zamościu

21 marca 2018 w hali zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się IV Edu Targi zorganizowane z myślą o młodzieży i dla młodzieży. Organizatorem wydarzenia był Urząd Miasta Zamość. Uczniowie kończący gimnazjum, chcący wybrać dalszą drogę  kształcenia mieli możliwość zapoznania się z ofertą nauki teoretycznej i praktycznej w zamojskich placówkach oświatowych. Podczas Edu Targów propozycję praktycznego kształcenia i egzaminowania w rzemiośle przedstawił również Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego naszego Cechu.

Należy podkreślić bardzo duże zainteresowanie młodych ludzi nauką praktyczną, szybkim zdobyciem konkretnych umiejętności zawodowych. Dość ciekawym zjawiskiem wynikającym z przeprowadzonych indywidualnie rozmów było niemalże  natychmiastowe wyszukiwanie przez młodych ludzi, firm szkolących w ramach praktycznej nauki zawodu. Podczas Edu Targów swoją ofertę kształcenia praktycznego zaprezentowały firmy zrzeszone w naszym Cechu: Blacharstwo – lakiernictwo – mechanika  pojazdowa Mirosław Momot, Akademia Urody Agnieszka Koszel oraz  Salon Fryzjerski Agnieszka Gadecka.

Podczas Edu Targów nie zabrakło również rozrywki. Gościem specjalnym IV edycji był finalista programu Mam Talent Jakub Mozgawa, który zaprezentował triki z jo-jo. Organizatorzy przypomnieli o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, zadbali o element edukacyjny – wyposażając młodzież w kolorowe opaski odblaskowe.

Zdjęcia z wydarzenia:

Comments are closed.

Skip to content