Uroczystość Dnia Mistrza Szkolącego – Cech Zamość 2021

W dniu 23 października 2021 w urokliwym miejscu  w okolicach Zamościa KARCZMA ZAMOJSZCZYZNA” Sitaniec Wolica 217, odbyły się tegoroczne uroczystości Dnia Mistrza Szkolącego. Tradycyjnie organizatorem wydarzenia był Zarząd Cechu w Zamościu.

W uroczystości udział wzięli: Rzemieślnicy, Mistrzowie Szkolący, Przedstawiciele Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I stopnia w Zamościu, Delegacja Rzemieślników z zaprzyjaźnionego Cechu z Hrubieszowa oraz  Goście i Sympatycy Rzemiosła.

Mottem przewodnim tegorocznego Dnia Mistrza Szkolącego były słowa Konfucjusza:

„Powiedz mi, a zapomnę,

pokaż mi, a zapamiętam,

pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”

W części oficjalnej wyróżniono Mistrzów Szkolących; osoby szczególnie  zaangażowane w kształcenie praktyczne i teoretyczne młodych ludzi . Wręczono podziękowania i dyplomy uznania za efektywną realizację przygotowania zawodowego pracowników młodocianych,  z wykorzystaniem doświadczenia zawodowego, wiedzy i umiejętności praktycznych, wypracowanych w procesie skutecznego łączenia nauki z pracą.

Złożono szczególne podziękowania dla:

  • Duszpasterza Rzemieślników Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej Księdza Juliana Brzezickiego za aktywne uczestnictwo i wspieranie organizacji rzemieślniczej w krzewieniu etyki, kultury i godności zawodowej Rzemieślników,
  • Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Zamościu Pana Mariana Hawrylaka za współpracę z Cechem w zakresie realizacji kształcenia ustawicznego i budowania płaszczyzny skutecznego łączenia systemu edukacji  z rynkiem pracy,
  • Dyrekcji Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I stopnia w Zamościu Krasnobrodzka 9, za współpracę z Cechem w Zamościu w zakresie realizacji przygotowania zawodowego pracowników młodocianych, w skutecznym i efektywnym łączeniu nauki z pracą.
  • Przedstawicieli Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców z Hrubieszowa za dotychczasową współpracę i wspieranie w zakresie podtrzymywania więzi środowiskowych oraz budowania postaw zgodnych z zasadami etyki i godności zawodów rzemieślniczych.

W podsumowaniu części oficjalnej zwrócono szczególną uwagę na rangę i znaczenie uroczystości w procesie łączenia pokoleń Instruktorów praktycznej nauki zawodu. Uczestnicy spotkania reprezentowali grupy osób obecnie szkolących, chcących szkolić w przyszłości oraz tych,  którzy zakończyli już proces szkolenia ale nadal,  aktywnie chcą się dzielić swoim doświadczeniem i zdobytą wiedzą.

Uroczystość odbyła się dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Państwa Ewy i Sylwestra Kruków właścicieli „Karczmy Zamojszczyzna”.

Zdjęcia P. Szkalej:

 

Comments are closed.

Skip to content