Ogólnopolska Pielgrzymka Rzemiosła – Jasna Góra 2018

37. Ogólnopolska Pielgrzymka Rzemiosła na Jasną Górę

Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu jest organizatorem tegorocznej 37. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rzemiosła na Jasną Górę. Pielgrzymka  odbędzie się w dniu   24 czerwca 2018r. pod hasłem „Oblubienico Ducha Świętego wspieraj Rzemiosło w służbie Ojczyzny”.

Jak informuje organizator w tym roku szczególny charakter tej uroczystości podkreślony będzie elementami upamiętniającymi 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Zgodnie z programem msza święta będzie koncelebrowana przez ks. Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Uczestnicy, tradycyjnie, zbiorą się przy pierwszej stacji drogi krzyżowej na Wałach Jasnogórskich. Po sformowaniu procesji, nastąpi wprowadzenie Starszyzny Cechowej i pocztów sztandarowych. Po mszy uczestnicy przemaszerują przed Obraz Matki Bożej Częstochowskiej.

Ogólnopolską Pielgrzymkę obejmie patronatem Wojewoda Małopolski, Marszałek Województwa oraz Biskup Tarnowski Andrzej Jeż.

W związku z powyższym zachęcamy Członków naszego Cechu i Sympatyków Rzemiosła do wspólnego wyjazdu i wzięcia udziału w uroczystościach.

Szczegóły i zapisy tel 84 638 44 56 lub osobiście w biurze Cechu Ormiańska 1 w Zamościu.

 

Foto: WIR Poznań

 

Comments are closed.

Skip to content