XL Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę – 2021

W imieniu Krajowej Rady Duszpasterstwa Rzemiosła oraz Związku Rzemiosła Polskiego zapraszamy do udziału w XL Pielgrzymce Rzemiosła Polskiego na Jasną
Górę.

Jak co roku uroczystości odbędą się  w ostatnią niedzielę czerwca tj. 27 czerwca 2021.

Jak informuje Krajowy Duszpasterz Rzemiosła Polskiego Ks. Kanonik Krzysztof Rusiecki ze względu na trwającą epidemię COVID-19 tegoroczne uroczystości  będą
miały charakter ograniczony.

Hasło Pielgrzymki w 2021 roku: „Rzemiosło z Maryją i Józefem do Jezusa”.

Program pielgrzymki:

• 26.06 godz. 21:00 – Apel Jasnogórski z udziałem rzemiosła.
  • 27.06 godz. 9:00 – powitanie pocztów sztandarowych oraz delegacji izb i cechów przy figurze Stefana Kardynała Wyszyńskiego, wprowadzenie do Kaplicy Matki Bożej.
  • godz. 9:30 – Msza Święta w Kaplicy Matki Bożej.
  • godz. 11:00 – Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich.
  • Po zakończeniu Drogi Krzyżowej przy figurze Jana Pawła II i wykonaniu wspólnego zdjęcia pamiątkowego, nastąpi wręczenie Odznaki Honorowej „Szabli Kilińskiego”.

Zapraszamy do uczestnictwa w zaplanowanych  uroczystościach.

plakat XL pielgrzymka rzemiosła 2021 duzy