Dzień Mistrza Szkolącego – 8 październik 2022

Już po raz kolejny z inicjatywy Zarządu naszego Cechu w Karczmie Zamojszczyzna Państwa Ewy i Sylwestra Kruków odbyło się uroczyste spotkanie w gronie Rzemieślników, Przedsiębiorców  i Sympatyków Rzemiosła.

Karczma Zamojszczyzna ze względu na swój wizerunek i specyfikę funkcjonowania jest miejscem szczególnym, utrwalającym przede wszystkim tradycję i kulturę regionu. Podczas części oficjalnej podkreślono znaczenie, ważność i wymiar codziennej pracy Mistrzów Szkolących, Nauczycieli Szkoły  i innych osób  zaangażowanych w cały proces przygotowania zawodowego młodych ludzi. Zwieńczeniem spotkania była tradycyjna, integracyjna, wspólna zabawa.

W uroczystości udział wzięli: Przedstawiciele Lubelskiej Izby Rzemieślniczej z Lublina, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy z Zamościa, Dyrekcja i Grono pedagogiczne Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I stopnia w Zamościu, Delegacje Rzemieślników Cechu z Hrubieszowa oraz  Cechu Metalowego z Lublina.  W gronie uczestników nie zabrakło Duszpasterza Rzemieślników Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej Księdza Juliana Brzezickiego, który swoją postawą i zaangażowaniem na każdym etapie wspiera Rzemieślników i Ich organizacje.

Zdjęcia P. Szkalej:

Comments are closed.

Skip to content