Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego – Jasna Góra 2017

PIELGRZYMKA RZEMIOSŁA POLSKIEGO

W dniu 25 czerwca 2017 r. odbyła się XXXVI Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę. Organizatorem uroczystości była Beskidzka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bielsku Białej. Motto przewodnie tegorocznej Pielgrzymki „PRACA RZEMIEŚLNIKÓW KORONĄ MARYI”.

W uroczystościach na Jasnej Górze, tradycyjnie jak co roku wzięła udział delegacja naszej organizacji rzemieślniczej w togach z insygniami oraz sztandarem Cechu. Uczestnicy wzięli udział w drodze krzyżowej na Wałach Jasnogórskich, Mszy Świętej  koncelebrowanej przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Ordynariusza diecezji bielsko-żywieckiej Romana Pindla oraz w uroczystym przejściu ze sztandarem przed Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.

Foto Cech Zamość: