Dzień Mistrza Szkolącego – Zamość 2017

Dzień Mistrza szkolącego 2017

14 października 2017 roku z inicjatywy Zarządu Cechu w Zamościu odbyła się uroczystość Dnia Mistrza Szkolącego. Wspólne spotkanie w gronie Pracodawców, Mistrzów szkolących, Nauczycieli Szkoły oraz Sympatyków rzemiosła było okazją do wymiany poglądów i dyskusji na temat kształcenia zawodowego i potwierdzania kwalifikacji  w rzemiośle.

W spotkaniu uczestniczyli honorowi goście: Ks. Julian Brzezicki  Duszpasterz Rzemieślników Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej oraz delegacja zaprzyjaźnionego Cechu z Hrubieszowa.

Podczas uroczystości Starszy Cechu Pani Jadwiga Skrzypczuk odznaczyła Złotym Medalem im. Jana Kilińskiego za Zasługi dla Rzemiosła Polskiego, wieloletniego aktywnego członka  naszego Cechu Pana Andrzeja Fabjana cukiernika z Zamościa.

Inicjatywa wspólnego spotkania po raz kolejny potwierdziła bardzo dużą potrzebę osobistych kontaktów, rozmów, dyskusji czego dowodem była sala wypełniona do ostatniego miejsca.

Zdjęcia z uroczystości: