3 Maja – uroczystości na Rynku Wielkim w Zamościu

227 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W dniu 3 maja 2018 na Rynku Wielkim w Zamościu odbyły  się obchody 227 rocznicy uchwalenia  Konstytucji.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą w intencji Ojczyzny w Katedrze Zamojskiej. Następnie  na płycie Rynku odbył się ceremoniał wojskowy, okolicznościowe wystąpienie prezydenta miasta Zamościa – Andrzeja Wnuka, apel pamięci i salwa honorowa oraz złożenie symbolicznych kwiatów przy tablicy upamiętniającej pobyt Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zamościu. Manifestację zakończyła defilada.

Jak co roku w uroczystościach nie zabrakło delegacji naszego Cechu.  Przedstawiciele Zarządu w togach rzemieślniczych, z insygniami złożyli symboliczne kwiaty, a  poczet sztandarowy naszego Cechu  wziął udział w manifestacji patriotycznej zakończonej defiladą.

Zdjęcia z uroczystości: